SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» Oddíly » 301. Pionýrská » Generační konfrontace aneb synové proti otcům

Generační konfrontace aneb synové proti otcům

Detail [›]

Víkendová akce pod názvem:Generační konfrontace se konala 20.-21.září 2014 na naší táborové základně.

Sobota 9:00 v Újezdě: „Všichni se zabydlete připravte si své airsoftové vybavení, za chvíli začneme!" zazněl krátký, ale jasný rozkaz.

Zanedlouho následoval nástup a překážková dráha tzv. parkour, při které jsme si všichni vyzkoušeli svoje fyzické, ale i střelecké dovednosti. Úkolem bylo co v nejkratším čase proběhnout dráhu a zasáhnout terč. Ale pozor na terč, kde byl neozbrojený chlapík! Kdo jej zasáhnul, dostal trestné vteřiny. Na některé cíle se střílelo vleže, na jiné v kleče a také jsme se museli proplazit umělým kouřem. Kolem poledne nás kuchaři a kuchařky svolali na vynikající guláš s rýží. Po obědě následovalo dodělávání fyzických testů jako např. švihadlo, kliky, motorický test, atd.

Když už všichni měli testy za sebou, přišly přípravy na samotnou bitvu. Na nástupu jsme se dozvěděli pravidla hry s krycím názvem „Bomba". Rozdělení bylo podle našich čet - Bravo a Delta. Obě hry vyhrál tým Delta, kterému se nejdříve podařilo bombu ubránit a v druhé hře naopak bombu zneškodnil. Potom jsme hráli hru „Ochránci lesa", kdy 4 vojáci bránili les a zbytek útočil z pole. Útočníci měli za úkol do lesa proniknout a obránce eliminovat. Po příchodu do tábora na nás čekala výživná sekaná s bramborem, po které se hrály deskové hry. Někteří jedinci hráli novou hru Game of Thrones 4 hodiny.

Neděle - budíček byl v 8:00 s okamžitou rozcvičkou! K snídani byl chléb s marmeládou a následovalo zazimování naší táborové základny. Poté jsme již netrpělivě čekali na příjezd našich soupeřů - otců a dokonce i dědů. Slavnostní nástup a vysvětlení pravidel hry zabralo drahou chvíli. Když už každý věděl, co má dělat, přesunuli jsme se na místo. Rozdělení týmů se nabízelo samo. Synové versus otcové! První hru „Ochrana VIP" vyhrálo mládí. Protože zbylo ještě dostatek času, zahráli jsme si  „Boj o vlajky". Tuto hru vyhrál tým s vlajkonošem Vláďou. To byl poslední bod našeho bohatého programu.

Pak už jsme se jen vrátili zpět do Újezda pro věci a tato úžasná akce bohužel skončila. Určitě nebyla na dlouho poslední, protože jsem zaslechl, jak si naši vedoucí již domlouvají zase nějakou další akcičku s jiným airsoftovým týmem.