SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» Oddíly » 301. Pionýrská » Survival camp 2014

Survival camp 2014

Detail [›]

Survival camp 2014 jsme uspořádali ve dnech 26.-29.7.2014. Všichni jsme se moc těšili, i když jsme vlastně nevěděli, kde a jak bude akce probíhat. Rozkaz zněl: "Dostavte se v sobotu 26. července ve 14:45 na autobusovou zastávku u Dřeváku s výbavou na čtyři dny". Všichni jsme nastoupili do připraveného autobusu a jelo se. Jednotka se během cesty rozdělila na dvě čety a každá z čet byla vysazena na jiném místě. Při výsadku dostali velitelé čet GPS navigaci a souřadnice místa, kam se mají čety pěšky přesunout. Kromě velení nikdo neznal místo určení, kterým bylo tábořiště PS Tuláci Klatovy nedaleko Zdebořic (tímto jim za zapůjčení základny velmi děkujeme). Po utáboření na nás čekalo překvapení. Představil se nám odborný host našeho campu - výcvikový instruktor Armády ČR, který cvičí členy komanda naší armády. Pro náš výcvikový camp osoba nanejvýše povolaná.

První večer jsme poseděli u ohně a náš host, říkejme mu třeba Drobek, odpovídal na všetečné dotazy. Zajímalo nás, jak to v armádě chodí, jaký je výcvik, jak probíhají mise v zahraničí - Drobek se sám několika zúčastnil a na další se chystá - také přišla řeč na přežití v přírodě, jak získávat vodu, potravu atd. Další dny už byly ve znamení praktického výcviku. Ráno jsme získávali vodu z rosy, po snídani následoval nácvik bojových formací, krytí, průzkumu. Po obědě pokračoval výcvik formací s využitím terénu. Vyzkoušeli jsme si rozdělávání ohně bez zápalek, výrobu provizorního vařiče a další vychytávky potřebné k přežití. Večer jsme věnovali hře zaměřené na hodnocení jednotky a její plánovanou činnost v dalším období.

V pondělí jsme se konečně dočkali airsoftové bitvy, které se zúčastnil i Drobek.  To bylo něco, zaválčit si s profíkem! "Já ho sejmul!" ozývalo se nadšeně po skončení hry. K večeru jsme dali klid zbraní a zdolávali jsme týmové provazové překážky. Po setmění táborák, kytara, povídání. Do spacáku jsme všichni zalehli pěkně utahaní. Poslední den úklid, balení, odjezd. Moc se nám domů nechtělo, i když vidina teplé sprchy nás všechny dost lákala. Ale už teď jsme zvědaví, jaký bude asi ten příští camp a co si pro nás velitelé připraví.