SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» O nás » Aktuality » Akce „Kurýr“

Akce „Kurýr“

Detail [›]

     Není to ještě ani měsíc od poslední víkendovky a už naši jednotku čekalo další víkendové dobrodružství. Tentokrát pod názvem: „Kurýr“. Sešli jsme se na táborové základně v Újezdě a sobotní dopoledne začalo docela poklidně. Jednotka se rozdělila na několik menších skupinek a každá si pod vedením Dáši zkusila připravit oběd vařením v popelu. Každá skupinka dostala odlišné suroviny. Jedna měla rybu, druhá kuře a třetí dostala vepřové maso. Jídlo se povedlo všem a bylo potom těžké rozhodnout, kdo se úkolu zhostil nejlépe. Klídek po obědě přerušil poplach a nástup ke splnění úkolu. Jedna četa představovala kurýry, kteří mají přes hranici přepravit zásilku s důležitými dokumenty druhá četa představovala hraniční hlídku, která má hlídat hranici a zabránit kurýrům, aby přes hranici přenesli zásilku. Splnit úkol se kurýrům (četě Delta) podařilo, přepravili dokumenty přes hranici ještě před limitem. Bravo v podobě hraniční hlídky jim to nijak neusnadnilo a bránilo urputně určený úsek hranice. Bohužel to však nestačilo.

     Hned po návratu na naši táborovou základnu byla na programu výuka slaňování. Nejdříve každý musel přejít vysokou lávku mezi stromy a poté slanit po laně dolů. Někteří si překážku užili, jiní naplnili pionýrský ideál překonání, ale všichni to nakonec dali. Po setmění ještě byli do jednotky přijati dva noví čekatelé, kteří splnili podmínky pro přijetí.

     Před večerkou všichni ještě obdrželi instrukce k dalšímu dni a dalšímu úkolu, který je čekal v osm hodin po budíčku. A pak se šlo spát. Klidný spánek však přerušilo vyhlášení poplachu, ne v osm, ale už ve tři hodiny ráno, protože jak velitel Kuba řekl, během noci se situace změnila a je potřeba se vydat na cestu a splnit úkol. Po hodinovém přesunu na určené místo se obě čety musely opevnit a poté se pokusit dobít stanoviště druhé čety. Byl to drsný boj, který trval několik hodin. K dramatičnosti ještě přispěla bouřka a  vytrvalý déšť, který každého dokonale promáčel. Všichni bojovali až do konce časového limitu. Boj byl vyrovnaný a obě čety své pozice ubránily. Nikdo na sobě nedal znát únavu z nevyspání... někteří totiž nespali ani dvě hodiny, protože přece noci na víkendovce se musí podle tradice v chatkách prokecat o všem možném i nemožném! 

     Když se jednotka vrátila na základnu, přestalo naštěstí pršet a tak všichni začali sušit svoji výstroj a výzbroj. Zbytek dopoledne vyplnilo slavnostní zakončení nejen víkendové akce, ale i celého letošního školního roku a celoroční hry, ve které lépe obstála četa Delta. Bodový zisk byl vyrovnaný, ale k vítězství pomohla vylosovaná náhoda, která připravila Bravo o dvě postupová pole.

     Program víkendovky byl náročný, všichni odjížděli domů unaveni, ale spokojeni. 

     Fotky z akce najdete ve fotogalerii.

 

 

6.6.2016 Vláďa