SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» Oddíly » 301. Pionýrská » Operace \"MUDŽA\"

Operace "MUDŽA"

Detail [›]

Situace ve světě není nijak růžová. Není snad den, aby na nás z médií neútočily zprávy o zvěrstvech, která se dějí všude kolem nás.  

Právě proto naléhavý rozkaz k operaci „Mudža“ nebyl až tak překvapivý, i když každá akce je tak trochu jedno velké překvapení.

Situace:                 V Sýrii došlo k únosu české lékařky, zabývající se zkoumáním biologických zbraní. Teroristé ji unesli, aby její poznatky využili ve svůj prospěch.

Náš úkol:      Osvobodit českou lékařku ze spárů teroristů

Místo a čas:   23.11.2014, 13:00h, tajná továrna zbraní

Účastníci operace:   301. Pionýrská jednotka a 21. Jednotka speciálních sil

 

Obě jednotky dorazily v téměř plném počtu. Bylo třeba chovat se nenápadně, jelikož továrna je situována poblíž centra města. Na první pohled vypadala továrna opuštěně. Úkol je jasný! Osvobodit co možná nejrychleji doktorku a snažit se neutrpět žádné ztráty. Byla to naše první operace v budově, takže nervozita a chuť byly o to větší. Nelze nepřipomenout, že s námi byli také nováčci, pro které to byla vůbec první operace a rovnou takto náročná a nebezpečná.

Při prvním pokusu se podařilo proniknout až do druhého patra budovy. Bohužel přístup do továrny byl možný jen po jednom schodišti, a tak zde došlo k největším ztrátám. Rozhodující souboj se strhl v poslední hale, za kterou se ukrývala doktorka. 3 teroristé versus 3 naši.

Druhý pokus ztroskotal již na avizovaném schodišti. Teroristé tentokrát obsadili schody a nakonec přešli do ofenzívy a donutili nás opustit továrnu.

Zdálo by se, že naše mise je u konce. Měli jsme poprvé možnost hrát v budově a každý si vyzkoušel obě role - útočníka a také obránce. Posledním bodem, nebo lépe řečeno třešničkou na dortu bylo ošetření zraněného. Scénář se nabízel sám. Teroristé opustili továrnu a zanechali zde českou lékařku s tepenným krvácením na krku. Je třeba okamžitě jednat. Čas neúprosně běží a život doktorky je velmi vážně ohrožen. Podaří se nám ji zachránit?

Výsledek? Ukázalo se, že ještě nejsme zcela připraveni na takovéto komplikace. Každý si tak mohl v praxi vyzkoušet, že zdravověda je nezbytně důležitá, a že nestačí jen umět střílet.

Příště již budeme připravenější!

 

7.12.2014