SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» O nás » Aktuality » Velikonoční dobrodružství

Velikonoční dobrodružství

Detail [›]

     Konečně to vypadá, že jaro už je tady. A tak jsme se rozhodli, že ukážeme našemu pionýrskému pejskovi, jak si umíme užít nejhezčí jarní svátky – velikonoce.

     Sešli jsme se v klubovně ve čtvrtek 29.3.18 ráno. Všichni jsme s sebou měli plno věcí, protože nás čekal opravdu nabitý program. Zahráli jsme si pár her na rozehřátí, rozdělili jsme se do třech týmů, a pak jsme se usadili kolem stolů a začalo vyrábění. Ze začátku nikdo nevěřil, že z polystyrenového vajíčka a kousku barevné vlny pomocí jehly dokážeme udělat krásného chundelatého zajíčka. No ale nakonec to nebylo tak složité, zajíček se všem moc povedl.

     Další hra, abychom se trochu protáhli a přišel první soutěžní úkol. Každý tým si musel sehnat suroviny a z nich připravit pomazánku na chlebíčky – vajíčkovou, tvarohovou nebo mrkvovou (kdo si co vylosoval). Upatlaní byli někteří až za ušima, ale dílo se povedlo. Bageta k obědu byla zaslouženou odměnou. Ale co to? Někdo buší na okno! A na parapetu leží nějaký dopis! Teď začalo to pravé dobrodružství! Velikonoční zajíček nás požádal o pomoc – zvířátka mu schovala velikonoční vajíčka, pomůžeme mu je najít? Jasně, že jo! První se na cestu vydá ten tým, který jako první vyluští zprávu v morseovce. Ještě že jsme morseovku tak dlouho procvičovali, teď se nám to hodilo. Tak šup šup, sbalit se na cestu a vyrážíme! Došli jsme k bazénu a odtud jsme pokračovali po týmech. Zajíček nám naštěstí nechal po cestě značky a také úkoly, které jsme museli plnit. Do cíle jsme dorazili všichni. Pomohli jsme zajíčkovi najít vajíčka a on nás odměnil – každý dostal velkého čokoládového zajíce. Opekli jsme si první jarní buřty, trochu si odpočinuli a vrátili jsme se zpátky do klubovny. Před námi byla další soutěž. Každý tým musel ze své pomazánky připravit tác chlebíčků s velikonoční ozdobou z vajíčka. Chuť i vzhled hodnotila porota. Vítězem se stal fialový tým se svou mrkvovou pomazánkou. Najedli jsme se, trochu poklidili, zahráli si hru a už nás čekalo další vyrábění. Copak by to bylo za velikonoce bez vajíček a pomlázky! Potom už jsme byli opravdu unavení, tak jsme rozestlali pelíšky, připravili popcorn, brambůrky a začalo kino. Promítli jsme si film a uložili se ke spánku. Ráno už jsme se jen nasnídali, uklidili, zahráli si ještě nějaké hry na rozloučenou a na oběd už jsme byli doma. Super velikonoční akce!

 

Dáša 2.4.2018