SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» O nás » Aktuality » I. airsoftové setkání 6.-8.5.2016

I. airsoftové setkání 6.-8.5.2016

Detail [›]

     První květnový víkend byl pro nás takovým malým airsoftovým svátkem. Zúčastnili jsme se totiž I. ročníku republikového setkání pionýrských airsoftových oddílů v Mladé Boleslavi. Páteční večer jsme věnovali ubytování a přípravě na sobotu, kdy mělo vypuknout velké válčení. A tak každý ještě dolaďoval zbraně, například náš technik Foxík chtěl být tak dokonale připraven, že během večera dokázal rozebrat svoji zbraň do poslední součástky a potom zase složit. Ale ani ostatní členové oddílu neponechali nic náhodě.

    V sobotu hned po snídani jsme nasedli společně s dalšími účastníky setkání, kterých byla mimochodem skoro stovka, do autobusů, které nás odvezly do prostoru bývalého vojenského letiště „Hradčany“. Nejdříve nás pořadatelé rozdělili na dvě skupiny. Modrou, ve které jsme byli i my a představovali kolumbijskou armádu a druhou červenou, která představovala venezuelskou armádu. Pak jsme se dozvěděli úkoly mise „Bogota“: Obě armády se snaží zničit drogové kartely tím, že zaberou jejich laboratoře vyrábějící drogy. Samozřejmě, že armády mezi sebou soupeří, která bude více úspěšná. Museli jsme laboratoře najít ve vymezeném prostoru a udržet nad nimi kontrolu co nejdéle. Tenhle dopolední úkol lépe splnila červená skupina, protože se ve hře nenadále objevila skupina ruských bojovníků, která zajala některé hráče z naší modré skupiny a tím nás oslabila. Ale takový je život. Odpoledne jsme pak plnili ještě další dva úkoly, ve kterých jsme si nevedli vůbec špatně a pořádně jsme si je užili, protože jsme se již nenechali ničím překvapit a vzali události do vlastních rukou. Po návratu do Mladé Boleslavi náš čekala večeře a poté ještě návštěva muzea naší vojenské elitní 601. skupiny speciálních sil generála Moravce AČR, o které se starají mladoboleslavští pionýři. 

     Nedělní dopoledne patřilo střelecké soutěži ze vzduchovek, kde členové našeho oddílu Kuba Veber a Jirka Eliáš obsadili každý ve své kategorii druhé místo. Během soutěže jsme ještě shlédli ukázku výcviku služebních psů Městské policie. Pak už následovalo balení a odjezd domů.

     Byl to zdařilý víkend. Nejen, že jsme si užili airsoftu, ale skamarádili jsme se s dalšími pionýrskými airsofťáky a domluvili si společné akce.  Fotky z akce naleznete ve fotogalerii.  

 

 

10.5.2016 Vláďa