SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» O nás » Aktuality » CAMP 2015

CAMP 2015

Detail [›]

     Každé léto se naše jednotka sbalí a vyrazí na menší tábor (námi zvaný „camp“). Letos v sobotu 1. 8. jsme se ráno v 8:00 vydali na tajnou misi, jejíž úkolem bylo dopravit se vlakem do Klenčí pod Čerchovem a poté se pěšky přesunout na Sádek, kde jsme si z jedné budovy udělali základnu. A jak je naším zvykem, tak byla vyhlášena bojová pohotovost. To znamená, že každý musí mít připravené vybavení na airsoft, aby se mohl při vyhlášení poplachu do 15 minut hlásit v plné polní.

      Dobře jsme udělali, protože hned odpoledne byl poplach skutečně vyhlášen. Úkolem bylo zneškodnit bombu, kterou nepřátelská četa umístila do vyznačeného prostoru. Nejenom, že útočníci nevěděli, kde bomba je, ale ani hustý podrost jim hledání neusnadnil. Když četa Delta neuspěla v zneškodnění bomby, zkusila své štěstí četa Bravo. Bohužel ani té se nepovedlo bombu zneškodnit a tak tento den dopadl remízou. Ovšem nebyl všemu konec! V noci vždy dvojce držela hlídku u garáže s tankem a několik útočníků se snažilo tank ukořistit. Ze tří hlídek ani jedna neuspěla.

      V neděli po vydatné snídani jsme si zopakovali (někteří spíše doučili) základní uzly, které jsou pro fungování na akcích jednotky nezbytné a každý je musí umět. Poté zase následovala údržba zbraní a po obědě byl znovu vyhlášen poplach. Tentokrát nepřítel odstřeloval naší pozici minometem a bylo třeba ho zastavit. Úkolu se nejdříve chopila četa Delta, po úspěšném dobytí minometu přišli na řadu odvážlivci z Brava. I těm se podařilo získat minomet a den opět skončil remízou mezi oběma četami.

     Další den ráno jsme se museli narychlo sbalit a opustit naší základnu a vydat se domů (naštěstí naše spolehlivé zásobování dodalo jídlo a vodu). I když se to zdálo jako hrozná štreka, šli jsme bez nějakých potíží. Celou cestu nám směr určovali dva průzkumníci ve výcviku. Kolem 13:00 jsme si našli místečko, kde jsme se každý najedli podle chuti: někdo si dal studenou konzervu, někdo si jí ohřál. Když jsme popošli o několik kilometrů dál, bylo jasné, že za jediný den celou cestu nestihneme a proto jsme si našli místo na přespání nedaleko Babylonu. Zde jsme si postavili přístřešky a provizorní vařiče. V některých se probudil kulinářský duch, a proto jsme celý večer hodovali na proviantu.

     Ráno jsme sbalili plachty a vydali se dál na cestu. Tentokrát s minimem přestávek a kolem 14:00 jsme už byli u Havlovic. Hladovci se zde najedli a rychle jsme šli do Dřeváku. S velikou úlevou jsme zde zakončili Camp 2015, každý dostal vyznamenání a i speciální odměnu v podobě jmenovky na maskáče. Teď když víme, že to zvládneme, příští rok budeme jenom pod plachtou v lese!