SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» Oddíly » 301. Pionýrská » Víkendovka PILOT

Víkendovka PILOT

Detail [›]

     V pátek 29.5.2015 jsme měli naplánovanou víkendovku na naší táborové základně v Újezdě. Před příjezdem jsme obdrželi informaci, že se musíme sejít nedaleko tábora. Když jsme všichni v plné zbroji dorazili na místo setkání, byla nám předána informace o tom, že náš tábor je obsazen teroristy a je zapotřebí objekt dostat zpátky pod naši kontrolu. Obě čety za podpory odstřelovačů začali plnit svůj úkol od zadních chatek k budově jídelny. Během likvidace nepřátel v chatkách, utrpěli obě čety drobné ztráty. V jídelně byl odpor největší, ale nakonec byli všichni teroristé zlikvidování, bohužel obě rukojmí se nepodařilo zachránit. - Uff, ještě že to bylo jenom cvičení, taktiku CQB budeme muset ještě dopilovat!

     V táboře si všichni připravili výstroj a výzbroj pro případ, že by byl vyhlášen bojový poplach. Při takovém poplachu musí být člen jednotky připraven k boji do 15. minut. Zbytek večera proběhl v klidné atmosféře. Někteří hráli deskové hry, jiní jen tak klábosili o všem možném a kuchaři se s Dášou připravovali na jejich specializaci. Pro naše techniky to byl těžký večer. Podstoupili zkoušku specializace. Uspěl pouze jeden, je vidět, že udělat si specializaci u naší jednotky není jenom formalita.

     Kdo si myslel, že se večer zachumlá do spacáku a krásně se vyspí do sobotního rána, se krutě spletl.  Ve dvě v noci se doslova rozječela siréna a byl vyhlášen bojový poplach. Všichni museli být připraveni v plné zbroji do 15. minut před terasou (teď přišla vhod, řádná večerní příprava výzbroje). Tábor byl totiž napaden neznámými útočníky. Naštěstí byl ještě vzhůru velitel Kuba, který útok včas zpozoroval a několik útočníků zranil. Bylo však za potřebí je najít, proto se jednotka vydala po krvavých stopách, které je zavedli do lesíka u tábora, kde se útočníci ukrývali. Útočníky byli náhodně vybraní členové naší jednotky, kteří byli vzbuzeni o trochu dřív a byl jim předán úkol, zahrát si na lumpy. Byla to naše první noční akce a odehrávala se ve stylu: světlo/salva-tma/ticho :-D. Ale dobře to dopadlo, vyhráli pronásledovatelé.

     Sobotní odpoledne patřilo velké akci pod názvem „PILOT“. Úkolem obou čet bylo najít sestřeleného pilota, někde poblíž Dobré vody u Draženova, ale každá z čet ho chtěla z jiného důvodu. Bravo v roli zachránců chtělo pilota najít a odvést na bezpečné místo, Delta v roli agresorů jej chtěla odtáhnout do své základny a snad ho i mučit :-D. Svůj úkol splnila Delta a s pilotem to nebylo zase tak hrozné,(přežil až do neděle a i oběd uvařil). Zpočátku mělo navrch Bravo, protože jako první pilota našli a odvedli na místo vyzvednutí, vlastně skoro až na místo vyzvednutí, protože doslova několik metrů před cílem se znenadání vynořili z houští členové Delty a za vydatné pomoci svých odstřelovačů získali pilota a odvedli do své základy. Díky ošetřování členů Brava získali značný náskok, takže vítězství bylo nakonec jejich.

     Sobotní večer patřil slavnostnímu přijetí nových dvou členů Kuby a Honzy do jednotky, protože získali potřebný počet kreditů. Také proběhlo první povyšování v dějinách jednotky a to rovnou dvojnásobnému! Foxík totiž splnil podmínky k povýšení a ještě úspěšně složil zkoušky na specialistu technika jednotky.

     Byl to podařený víkend, každý odjížděl domů v dobré náladě a bez zranění. Všichni přežili. Co víc si přát! Foto z akce naleznete ve fotogalerii.

 

14.6.2015