SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» Tábory » 2015 » Příměstský tábor 2015

Věda je zábava!... i o prázdninách!!!

Detail [›]

     Je pondělí 10. srpna a v základně malých vědců a chemiků začíná být rušno..

     Ano, hádáte správně! Téma našeho přiměstského tábora byla věda, chemie, pokusy a spousta zábavy uprostřed balónků, vody, jedlé sody, bublinek a barev!

    Během celého týdne jsme kromě mnoha známých i neznámých her zkoušeli chemické pokusy - lávovou lampu, přesun vody, barvení žilek listů, barevnou sopku a další. Za každý úspěšně splněný pokus obdrželi malí vědátoři obrázek do hrací kartičky,  kterou nakonec směnili za Osvědčení malého chemika. Našel se i čas na nacvičování společného tance, který na závěr tábora všichni s velkou slávou předvedli rodičům :-D

     Hřeb celého týdne byl ale středeční výlet do Techmanie, který finančně podpořil Plzeňský kraj. Tam to bylo skvělé! Myslím, že si to užili jak "malí vědci", tak i jejich starší kolegové (vedoucí) :-) Ve velké hale jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je třeba natáčet film, závodit s koněm či gepardem, posílat lodičky po velké vodní dráze nebo třeba projít větrným tunelem. Vše zakončilo zajímavé vystoupení studovaného chemika,  který nám ukázal kouzla a čáry s tekutým dusíkem. Pak už následoval jen odjezd domů..

     Týden plný nečekaných objevů a zážitků utekl stejně rychle jako voda, kterou jsme plnili balónky. A už se těšíme na příští srpnové dobrodružství!

 

                   Listy, barva, nádoba... byla to fakt zábava!!!  ;-)