SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» Oddíly » 301. Pionýrská » Tajná operace - EOD I.

Tajná operace - EOD I.

Detail [›]

       K velení 301. Pionýrské jednotky se dostává informace, že v muničním skladu ve středu Domažlic je bomba, nastavena na 43 minut. Proto velitel povolává oba týmy 301. Pionýrské jednotky. Bravo i Delta chtějí bombu za každou cenu zneškodnit a bleskově zahajují akci. Tým Bravo vstupuje do budovy přízemím, tým Delta proniká oknem a získává nepatrný náskok. Rozhodujícími jsou schody, které tým Bravo úspěšně obsazuje a je odhodlaný držet pozici za každou cenu. O chvilku déle přibíhá tým Delta a spouští se obrovská palba. Hluk otřásá budovou. Ale pár jedinců z Brava se dostává do 2. patra a začíná hledat bombu. Ani po několika minutách boj na schodech neustává a vojáci jsou nervózní. Ptají se: „Máte už tu bombu? Kde je ta bomba?“ Ani po dalších 10 minutách se situace na schodech nezměnila. Dva hledači z Brava pročesávají horní patro, ale nikde nic.  Najednou se ve vysílačce ozývá hlášení: „Mám bombu, bomba zneškodněna!“'' Konec, úkol splněn. Bravo vyhrálo.

        Nebojte se, to nebyl žádný teroristický útok, ale jen další cvičení naší jednotky pod názvem EOD I. (Explosive Ordnance Disposal), které jsme si udělali v sobotu 3. ledna 2015 o zimních prázdnin, protože prázdniny je potřeba využít až do posledního dne.

         Protože nám zbylo ještě dost času, zahráli jsme si ještě jednu hru. Oby týmy začínaly ve stejném patře a úkolem bylo druhý tým zlikvidovat. Tentokrát vyhrála Delta. Fotky z akce jsou umístěny ve fotogalerii.

         Musíme pořád cvičit a zdokonalovat se, protože letošní rok připravujeme souboje i s dalšími airsoftovými týmy, tak ať vidí, že nejsme žádná ořezávátka.

11.1.2015