SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» O nás » Aktuality » Jak jsme vyletěli do Prahy

Jak jsme vyletěli do Prahy

Detail [›]

     V pátek 2. února jsme časně zrána nasedli na vlak a čekala nás cesta do hlavního města – krásné, prý stověžaté, a hlavně LEDOVÉ Prahy.

     První zastávkou byla JumpAréna na Zličíně. Tolik trampolín, nafukovacích atrakcí a prolézaček na jednom místě jsme si ani neuměli představit. Řada z nás poprvé zvládla salto vzad nebo se „vykoupala“ v molitanovém bazénu. Užili jsme si to do poslední minuty, která se přiblížila takřka rychlostí blesku. I tak nám úsměv na tváři vydržel po zbytek dne. A honem na metro!

     Po delší cestě metrem konečně zaznělo z rozhlasu: Stanice Malostranská! Odtud jsme pěšky došli až k Muzeu alchymistů a mágů staré Prahy. Vystoupali jsme až na starou a zaprášenou půdu, kde nám průvodce vyprávěl o alchymistech, kteří zde za císaře Rudolfa II. pobývali a vymýšleli mimo jiné i Lektvar věčného mládí. Baňky, vycpaná zvířata, knihy, kostry a všudypřítomné tajemno.

     Po tomto magickém zážitku jsme se vydali přes Karlův most až do Celetné ulice na Starém Městě. Pokračovali jsme totiž v objevování takové spíš té temnější stránky Prahy, tentokrát v Muzeu tortury a mučících nástrojů. Nejednomu z nás pokaždé přeběhl mráz po zádech, když si přečetl, jak přesně nástroj fungoval…

     Krátká zastávka v obchodním domě Palladium a pak už rychle na vlak domů! Byl to dobrodružný den plný zážitků, a i když má tato akce název Ledová Praha, ani trochu jsme nemrzli! Pár fotek z výletu naleznete ve fotogalerii.

 

P. S. Prosím, postavte v Domažlicích eskalátory!!!

 

Vítek A. 8.2.2018