SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» O nás » Aktuality » Hra o trůny (LPT Újezd 2017)

Hra o trůny (LPT Újezd 2017)

Detail [›]

     V sobotu 1.7.2017 se urození lordi a krásné lady z celého širokého okolí sešli v Králově přístavišti, aby společně s králem Alberethem z rodu Arrynů oslavili jeho 46. Den jména. Ačkoliv král nebyl mezi šlechtou ani poddanými příliš oblíben, přesto mu všichni vzdali hold a předali mu cenné dary. Hostina byla právě v nejlepším, když se král po slavnostním přípitku náhle skácel k zemi! Král je mrtev! Někdo ho otrávil! Chvíli trvalo, než všem došlo, co se stalo. Hned poté však vypukla mezi zástupci nejmocnějších rodů hádka – kdo bude novým králem? Abychom zabránili válce, rozhodla Lady Elyon spolu s královskou radou takto: Čtyři nejmocnější rody – Lannisteři, Tyrellové, Starkové a Baratheoni budou spolu soupeřit o to, kdo získá největší vliv v celé zemi a největší podporu. Za svou službu pro království budou dostávat zlaté dragony, které mohou utratit za budovy a armádu, aby mohly obsadit co největší část území. Podle toho se nakonec rozhodne, kdo bude korunován novým králem či královnou Sedmi království. Na to, aby souboj rodů probíhal čestně a podle pravidel, budou kromě Lady Elyon, Pobočnice krále dohlížet členové královské rady – Lord James Lannister, Mistr války a Lord Mace Tyrell, Správce pokladny. 

     Byly to perné dva týdny. Pomohli jsme našim sousedům z Essosu rozprášit bandu pašeráků a oni nás za to naučili obchodovat. Pod dohledem Velmistra z Citadely jsme získávali nové znalosti a dovednosti. Vydali jsme se na dlouhou a životu nebezpečnou cestu do Valyrie, abychom našli meč z valyrijské oceli a dračí sklo. Poznávali jsme historii a legendy našeho království. Občas jsme se mezi sebou pěkně pohádali, ale naštěstí jsme včas pochopili, že bude lepší táhnout za jeden provaz. Zažehnali jsme hrozbu války s Divokými tím, že jsme daleko za Zdí na severu zvítězli nad armádou nemrtvých a Bílými chodci. A nakonec jsme společně odrazili mocného nepřítele – Targaryanského prince, který se chystal vpadnout s vojskem do naší země a zabrat Železný trůn pro sebe. Každý den probíhala napínavá strategická hra o území, každý den všechny rody vylepšovaly své hrady, aby jejich „král“ měl ten nejkrásnější.

     Železný trůn je však jen jeden. Svou chytrostí, bojovností a statečností ho pro svou královnu vybojovaly rody ze Severu – Starkové a jejich věrní vazalové. Královnou Sedmi království se tedy stala Lady Arya z rodu Starků a všechny ostatní rody před ní poklekly, slíbily jí poslušnost a věrné služby. Doufejme, že Arya bude vládnout moudře a spravedlivě a že mír potrvá v našem královstí po dlouhé věky.

Fotky z tábora najdete ve fotogalerii, už jsou tam všechny, tak snad se tam každý najde.