SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» O nás » Aktuality » Slavnost světel 2016

Slavnost světel 2016

Detail [›]

     Letošní Slavnost světel zcela ovládli upíři, kteří pozvali děti do strašidelného lesa na Rej upírů. Děti už půl hodiny před startem netrpělivě čekaly u bazénu, aby se mohly vydat na cestu. Každý na startu dostal vstupenku a radu, aby pečlivě přečetl všechny informace, na které cestou narazí, a dobře si je zapamatoval. Proč? To se ukázalo při příchodu do cíle. Dvě upírky se všech dětí zvědavě vyptávaly: „Jestlipak víš, čeho se upíři nejvíc bojí? A který upír je ze všech nejmocnější? Víš něco o pokladu hraběte Draculy?“ Kdo dobře odpověděl, dostal malou odměnu, razítko na vstupenku a mohl vstoupit do strašidelného lesa.  Tam už byly připraveny různé soutěže a úkoly a oheň na opékání špekáčků.

     Všichni se dobře bavili, ale netrpělivě čekali, až se začne stmívat. Soumrak přivítala skupina historického šermu Avalon se svou ohnivou šou. A pak přišel zlatý hřeb večera – strašidelná cesta do hradu hraběte Draculy. Tato zkouška byla jen pro odvážné, každý totiž musel jít sám. Lesní pěšinou osvětlenou jen loučemi se proplížit až k rakvi, ve které leží nejmocnější upír – hrabě Dracula. V rukou drží truhličku se vzácným pokladem… jediná mince z tohoto pokladu zajistí bohatství po celý život… kdo by odolal? A tak se i ti nejmenší plížili temným lesem, aby si z pokladu svůj díl uloupili. Naštěstí nikdo Draculu neprobudil, takže všechno dobře dopadlo a všichni se spokojeně vrátili domů.

     A my upíři bychom chtěli poděkovat všem za příjemné odpoledne, za trpělivost při čekání na tmu a za přízeň, kterou nám projevujete svou každoroční účastí. A samozřejmě nemalé díky Městu Domažlice za finanční podporu akce. Díky a příští rok přijďte zas!