SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» O nás » Aktuality » Akce „Firework“

Akce „Firework“

Detail [›]

     Je to měsíc od Campu a už tady máme další víkendovku s krycím názvem Firework. Ve večerních hodinách jsme se sešli na základně NATO v Srbsku. Naší jednotku přijeli posílit členové PS Sosna Praha. K večeři jsme se výtečně najedli díky našim kuchařům, kteří zajišťovali jídlo po celý víkend.  Poté následoval briefing k operaci Firework. Cíl mise: Zničit základnu povstalců.

     Sobotní ráno nás vítalo křikem: ,,Budíček!'' S odporem jsme vylezli z postelí a šli na rozcvičku. Po snídani jsme dostali informaci, že náš letoun, který nám měl při odpolední misi zajišťovat vzdušnou podporu, byl sestřelen povstalci. Naštěstí se pilot v čas katapultoval, a tak jsme se ho vydali okamžitě zachránit. Nebylo možné, aby padl do rukou povstalcům. Proběhl další briefing, abychom věděli, kde se pilot nachází a mohli ho zachránit. Rozdělili jsme se na Bravo a Deltu, každá četa chtěla pilota získat jako první. Šli jsme na místo sestřelení pilota a po křivce letu začali prohledávat les. Tým Bravo získal pilota jako první. Snažil se dostat na místo vyzvednutí co nejrychleji a nejtišeji. Bohužel se přestřelce s týmem Delta nevyhnul. Když dosáhl místa vyzvednutí, tým Delta zaútočil a pilota Bravu vzal. Boj trval tak dlouho, že pilot svým vážným zraněním podlehl. Po obědě jsme byli všichni napjatí a natěšení na operace „Firework“. Všichni byli připraveni na poplach, protože při vyhlášení musí každý nastoupit do patnácti minut v plné výstroji a výzbroji. A je to tady. ,,Poplach!'' křičí pan velitel. Všichni jsme se ozbrojili a připravili k odchodu. Vytvořili jsme si provizorní základnu u základny povstalců. Cílem bylo překonat obranu a vyhodit jejich základnu do vzduchu. Ale zároveň jsme si museli hlídat tu naši. Byly to dlouhé boje.  Útoky se střídaly se stažením do obrany kvůli ztrátám. Během jednoho útoku povstalců utrpěl tým Delta opravdu velké ztráty a tým Bravo udělal rychlý protiútok, základnu dobyl a odpálil pomocí nálože. Večer na základně byl již poklidný, plný her a seznamování se s členy týmu Sosna Fox.

     Ráno nás čekala naše oblíbená rozcvička a po ní jsme prověřili svoje dovednost ve třech disciplínách: Crossfit, test rychlosti a přesnosti střelby a střelecký parkour.  Crossfit byla náročná disciplína, která prověřila naší sílu a hbitost. Cílem bylo 5x skočit do pneumatiky od traktoru a ven, následně  ji převracet 10 metrů a nakonec do ní 5x praštit basebalovou pálkou.  Test rychlosti a přesnosti střelby prověřil naše střelecké dovednosti. Střílelo se na 3 terče ve vzdálenosti 15 metrů a na každý terč byly 2 rány, poté rychle přebít zbraň a opět střílet stejným způsobem. Střelecký parkour byl prověrkou obratnosti a přesnosti. Začal zdoláním půldruhého metru vysoké bariéry, poté za běhu vzít zbraň a proběhnout trasu, plnou ozbrojených lumpů. Ale pozor, byl tam i jeden civilista a kdo ho trefil, připsal si k výslednému času trestné vteřiny.Po těchto zábavných disciplínách velitel ukončil akci a šlo se uklízet.

     Nejen, že jsme si víkend všichni náramně užili, ale navázali jsme i nové přátelství s členy Sosna Fox. 

     Fotky z akce naleznete ve fotogalerii

 

Kuba A.