SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» O nás » Aktuality » Operace „Hill 60“

Operace „Hill 60“

Detail [›]

     Tajné místo akce, tajný úkol…prostě práce pro naši jednotku. 26. 9. 2015 jsme odjeli vlakem na zastávku Újezd sv. Kříže a z tohoto místa dále pokračovali pěšky do vesnice jménem Doubravka. Před vesnicí jsme si prostor rozdělili na sekce a každou určili jedné četě. Poté následoval opatrný přesun skrze potenciálně nepřátelské území. Naštěstí se nám podařilo projít bez odporu místních a obsadit jeden objekt, kde jsme si zbudovali zázemí. Jak jsme se později dozvěděli, naše cvičení však neuniklo pozornosti místních obyvatel a celý týden po obci kolovaly dohady, co to bylo za vojáky. Někteří si mysleli, že to bylo cvičení dobrovolníků, druzí nás považovali za armádu ČR.

    Se zajištěným okolím a zbudovaným zázemím jsme se odebrali na louku a tam nacvičovali různé manévry, postupy a formace. Podrobně jsme si rozebrali nejrůznější bojové situace.

     Po náročném cvičení následoval oběd. Jak je u nás zvykem  každý si vaří sám a to si pište, že se nikdo z nás neošidil :-).   

     Po krátkém odpočinku jsme vyrazili na samotnou akci. Úkolem jedné čety bylo dobýt bod „Hill 60“(směrem do kopce). Četa Delta útočila jako první. Obránci (četa Bravo) se odvážně a zarytě bránili a nenechali nepřítele ani k bodu přiblížit.

     Poté se obrany ujala četa Delta. I přes jejich obranu doslova do posledního muže a náboje (poslednímu přeživšímu zůstaly dva náboje v pistoli a i tak útočníkům zavařil) se Bravu podařilo bod dobýt a obsadit.

     Naprosto vyčerpaní jsme se s pomocí místních obyvatel dostali včas na vlakovou zastávku a hurá domů! Na další akci si musíme vzít více munice, protože dnes to bylo opravdu na těsno a málokomu nějaká zbyla.

 

Kuba Č.