SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» Oddíly » Pegas » Zimní spánek?

Zimní spánek?

Detail [›]

     Dlouho se tady o nás neobjevila žádná informace, mohlo by se zdát, že se členové Expedice Borango uložili k zimnímu spánku. Omyl! Poté, co jsme společně oslavili vánoce, zabruslili si na zimáku a navštívili Techmanii, jsme si v únoru užili parádní maškarní karneval. Téma bylo Letem světem, což se nám jako mladým objevitelům moc líbilo. Převlékli jsme se za postavy ze všech koutů světa a při tanci jsme se pořádně vyřádili. Někteří z nás dokonce vyhráli moc pěkné ceny v tombole!

     Sněhu jsme si moc neužili, zima byla hned pryč. Jaro už nás pomalu láká ven, proto jsme si na schůzkách opakovali, co známe o ohních a vaření v přírodě. Trénovali jsme stavbu různých ohnišť z klacíků, zjistili jsme, jak se dělá Setonův hrnec, a těšili jsme se, jak si ho brzy vyzkoušíme doopravdy. Bohužel, déšť nám plány překazil, snad to vyjde jindy.

      Také jsme ukázali, že umíme vzít i za práci. Pomáhali jsme s hrabáním listí na táborové základně v Újezdě. Pracovali jsme celý den a za odměnu jsme si opekli na ohni první jarní špekáčky. Mňam!

 

 

26.5.2015