SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» Oddíly » Rafani » Za Masaji do Keni

Za Masaji do Keni

Detail [›]

   „Letadlo do Keni odlétá již za pět minut!“ Znělo celou naší malou letištní halou. Taktak jsme stihli zasednout na místa. Letadlo bylo trošku staršího data výroby (…díra v okně nikomu nevadí J ), takže se třáslo a škubalo sebou celou cestu do Afriky. Náš průvodce major Jakesh ale vypadal neohroženě. Vyprávěl nám o této nebezpečné zemi, plné divoké zvěře. Dokonce nám ukázal i zbraň, kterou by musel použít v případě ohrožení lvem… VYPADÁ TO, ŽE TU NAKONEC PŘEŽIJEME!!! :-)

   Už když jsme přistávali, doléhaly k nám z dálky zvuky bubnů a tlumené hlasy. Nanejvýš opatrně, v čele s naším dobrodružným průvodcem, jsme se vydali do savany. V nedaleké vesnici nás ihned přivítal náčelník kmene Masajů spolu se dvěma dalšími černochy.

   Abychom lépe zapadli do kultury tohoto kmene, mladá Masajka nám všem namalovala na obličej krásné ornamenty. Mezitím jsme vymýšleli pokřiky a básničky. Musíme se těm Afričanům trochu představit, ne? :-) Prý tam znají jen americké turisty s Coca Colou… :-) Náčelník si nás poté svolal do kroužku. My jsme mu ukázali, jak umíme zařvat bojové pokřiky a on nám na oplátku vyprávěl něco o svém kmeni… 

  • Víte, že tato rezervace v Keni je už dnes takřka vzácností?
  • Víte, že jako zkoušku dospělosti musí mladý chlapec přežít rok v divočině bez jakékoliv cizí pomoci?
  • Víte, že Masajové musí denně chodit pro vodu několik kilometrů daleko a vstávat kvůli tomu ještě před svítáním?
  • Víte, že tradičním nápojem Masajů je mléko smíchané se zvířecí krví?
  • Víte, že se Masajové mezi sebou zdraví slovy SUPA MORAN?

    My už tedy ANO! Pak ale přišlo to nejlepší – pravý MASAJSKÝ TANEC!!! Trošku jsme se při tom skákání a hopsání do rytmu bubnů zapotili, ale byla to paráda! :-) Pak následovaly hry „Na lva a antilopu“ a „Záchrana slonů“. Teď už jen rozloučit s náčelníkem, vyfotit s Masaji a zpátky do České republiky! :-)

 

                                                                                            

Detail [›]
-
   
Detail [›]
-
19.5.2015