SUBMENU

Pionýr

 

Opravdu dobrý tábor

 

   

počítadlo.abz.cz


  

» Oddíly » Rafani » Putování s Rafany

Putování s Rafany

Detail [›]

     O Rafanech moc slyšet není. Měl bych už s tím konečně něco udělat. Abych tě ale nezahltil dlouhým článkem, který by byl nudný, tak se pokusím postupně popsat naši dosavadní pouť.

     Jak už jsem psal, letos jsme se s Rafanama rozhodli pro cestování.  A začali jsme pěkně zostra. Naše první zastávka byla tam, kde králíci škodí, žijí tam podivní tvorové jako třeba ptakopysk a vůbec nejznámější tamější zvíře si vyskakuje, i když má prázdnou kapsu. Tušíš správně, je to Austrálie!!!! Zvířata a velká města máme v malíku. Sydney samozřejmě není hlavní město Austrálie. Ta není rozdělená na 5 částí, ale na 6, a původní obyvatelé nejsou australanci, ale Aboridžinci. Vlajka je dost podobná té, kterou má Velká Británie. Proč asi? 

     Tak to byla naše zastávka číslo 1. Cestu tam a zpátky jsme si užili v letadle. Tedy, nevím jak naši malí Rafani, protože ti letěli obyčejným letadlem. My staří jsme se bohužel do letadla nevešli, a tak jsme museli letět soukromým tryskáčem. :)
     A jaký stát jsme navštívili poté? Poté jsme navštívili krajinu, kde vlkodlaci a upíři mají své domovy. Někteří jistě tuší, že tím státem bylo Rumunsko. A pokud chceš vědět, jak jsme se měli tam, tak si přečti předchozí článek. Já jen prozradím, že to stálo za to.

     A jak se říká: „Kdo si počká, ten se dočká!“, takže brzy si budeš moc přečíst, kam jsme zavítali po Rumunské exkurzi.

 

                                                                  Pac a pusu

                                                                                              Starej Rafan

 

16.2.2015